Turska

Erdogan o neredima na utakmici Fenerbahce-Besiktas: Neko je organizovao teror na tribinama

Hülya Çorakçı Ertan  | 20.04.2018 - Update : 21.04.2018

Istanbul

ANKARA (AA) - Predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdgan je izjavio kako je teror na tribinama na utakmici Fenerbahce - Besiktas neko organizovao, te kako se to nije moglo desiti samo od sebe, javlja Anadolu Agency (AA).

Erdogan je danas u Istanbulu odgovarao na pitanja novinara, a prokomentarisao je i sinoćnje nerede na utakmici između Fenerbahcea i Besiktasa, zbog kojih je prekinuta u drugom poluvremenu.

"Teror na tribinama je neko organizovao. To se nije moglo desiti samo od sebe. Nemoguće je oprostiti ono što je učinjeno treneru Senolu (Senol Gunes, trener Besiktasa). Razgovarao sam s njim", rekao je Erdogan, te dodao kako je obavio razgovore i s predsjednicima dva kluba Azizom Yildirimom (Fenerbahce) i Fikretom Ormanom (Besiktas).

Nakon rezultata 2:2 na Vodafone Parku, Fenerbahce je sinoć u uzvratnoj utakmici ugostio ekipu Besiktasa na stadionu Sukru Saracoglu u Istanbulu. Utakmica je prekinuta u 57. minuti zbog nereda, kod rezultata 0:0.

Sudija Mete Kalkavan je odlučio prekinuti meč nakon što su navijači Fenerbahcea trenera Besiktasa Senola Gunesa pogodili u glavu predmetom.

Turski trener je zadobio povredu zbog koje mu je u svlačionici urađeno pet šavova na glavi, nakon čega je prebačen u bolnicu, gdje je proveo noć. Rano jutros je pušten iz bolnice.