EURO 2018 u rukometu: Važna pobjeda Hrvatske u borbi za polufinale

“Kauboji“ su večeras u zagrebačkoj Areni sa 32:28 (17:15) savladali Norvešku u susretu drugog kola grupe “I“

Dejan Maksimovic  | 21.01.2018 - Update : 21.01.2018
EURO 2018 u rukometu: Važna pobjeda Hrvatske u borbi za polufinale Fotoreporter: AA/Stipe Majic

Zagreb

ZAGREB (AA) – Rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je važnu pobjedu u borbi za polufinale Evropskog prvenstva. “Kauboji“ su večeras u zagrebačkoj Areni sa 32:28 (17:15) savladali Norvešku u susretu drugog kola grupe “I“ EURO 2018, prenosi Anadolu Agency (AA).

Hrvatska je od samog početka utakmice nametnula svoj ritam igre i preuzela kontrolu nad rezultatom. Iako su se Norvežani u nekoliko navrata ozbiljno približavali, na poluvremenu su izabranici Line Červara otišli sa plus dva (17:15).

U nastavku slična slika. Hrvati su odolijevali rivalu i konstantno bili u prednosti od dva do četiri gola. Na kraju veliko slavlje u Areni i trijumf domaće selekcije rezultatom 32:28.

Hrvatsku su do trijumfa vodili sjajni Ivan Stevanović koji je upisao 14 odbrana, te Manuel Štrlek sa šest, Luka Cindrić sa pet i Marko Mamić sa četiri gola. Na drugoj strani izdvojio se Sander Sagosen strijelac čak osam golova.

Poredak u grupi “I“: Francuska 6 bodova (utakmica manje), Hrvatska 6, Švedska 4 (-1), Norveška 4, Srbija 0 (-1), Bjelorusija 0 (-1).

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.