Košarka: Fenerbahče pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 80:63 u Beogradu

Crveno-beli su izgubili sve šanse za prolaz dalje nakon poraza od Panatinaikosa u prošlom kolu

Bojana Stojanovic  | 22.03.2018 - Update : 23.03.2018
Košarka: Fenerbahče pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 80:63 u Beogradu Fotoreporter: Aleksandar Kokovic - Anadolu Agency

Beograd

BEOGRAD (AA) - Košarkaši Fenerbahčea večeras su dvocifrenom prednošću pobedili košarkaše Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 80:63 u utakmici 28. kola Evrolige, javlja Anadolu agency (AA).

Crveno-beli su izgubili sve šanse za prolaz dalje nakon poraza od Panatinaikosa u prošlom kolu, dok je šampion Evrope Fenerbahče i pred meč imao sigurno učešće u plej-ofu zauzimajući drugu poziciju.

Tim iz Turske odneo je pobedu dvocifrenom prednošću od 17 poena, rezultatom 80:63.

Utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu je počela poenima sa slobodnih bacanja, poen za Zvezdu postigao je Matijas Lesor, a za Fenerbahče Nikola Kalinić.

Prva četvrtina je završena rezultatom 17:22 za gostujući tim, a publika je svaki napad Fenerbahčea ispratila zvižducima.

Tokom prve četvrtine, Fenerbahče je održavao prednost, pogotovo zahvaljujući Aliju Muhamedu koji je postigao 11 poena.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 31:40 za Fener, koji je i u drugoj četvrtini sve vreme imao prednost nad crveno-belima, ponovo najviše zbog Muhameda, dok je kod Crvene zvezde najviše poena, i to deset, postigao Dilan Enis.

Fener je sve vreme imao prednost od devet poena, dok je povremeno imao i dvocifrenu prednost.

Gosti su treću četvrtinu otvorili serijom 6:0, a tokom te deonice dostigli su prednost i od 26 poena. Pretposlednja četvrtina završena je vođstvom Fenera sa 24 poena prednosti (41:65). Opet je najbolji bio Muhamed koji je nanizao 25 poena.

Publika je u poslednjoj četvrtini pesmama bodrila košarkaše Crvene zvezde, koji su uspeli da smanje prednost Fenerbahčea na 17 poena razlike.

Prvi susret u sezoni odigran u Turskoj završen je pobedom domaćina rezultatom 82:56, dok je posle toga Zvezda u Beogradu pobedila sa 75:73.

Pred početak utakmice, sadašnji košarkaš Fenera, a bivši Crvene zvezde Marko Gudurić dobio je uramljen dres crveno-belih, dok je isto tako bivši košarkaš Zvezde, koji takođe igra za turski tim, Nikola Kalinić dobio svoju fotografiju u dresu Zvezde. Poklon je dobio i trener Predrag Zimonjić, koji je tu funkciju imao i u Zvezdi.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.