Избор од уредникот

- Портпаролот на Министерството за здравство, Ешреф ел Кудра, изјави дека израелските војници пукале на Палестинците кои биле собрани на мирни протести во подрачјето на бегалскиот камп „Џибалија“.

Претходно медиумите шпекулираа дека Мурињо донел одлука Погба да не биде заменик-капитен затоа што по натпреварот со Волверхамптон (1 : 1) го критикуваше дефанзивниот стил на игра на Јунајтед

Портпаролот на Кабинетот на ОН за координација за хуманитарни работи (OCHA), Јенс Леркe, денес во Женева изјави дека хуманитарната ситуација во кампот, на сириско-јорданската граница, во последниов месец се влошува

друго

архива

Портпаролот на полицијата, Марко Ланос, соопшти дека автобус во планисниот дел на Андите удрил во автомобил што доаѓал од спротивната насока и паднал во река

Министерството за надворешни работи на САД подготви извештај врз основа на разговорите со над илјада аракански муслимани кои во последните две години поради насилство во Мјанмар побегнале во Бангладеш