Kup Turske: Revanš između Fenerbahčea i Bešiktaša prekinut zbog nereda navijača

Süha Gür  | 19.04.2018 - Update : 20.04.2018
Kup Turske: Revanš između Fenerbahčea i Bešiktaša prekinut zbog nereda navijača Fotoreporter: Emrah Yorulmaz - Anadolu Agency

Istanbul

ISTANBUL (AA) - Uzvratni meč polufinala Kupa Turske između Fenerbahčea i Bešiktaša prekinut je zbog dešavanja u 57. minuti utakmice, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica koja se igrala na stadionu "Ulker" prekinuta je zbog nereda navijača pri rezultatu 0:0.

Sudija je odlučio prekinuti meč nakon što su navijači Fenerbahčea trenera Bešiktaša Senola Guneša pogodili "stranim predmetom".

Turski trener je zadobio povredu zbog koje mu je u svlačionici urađeno pet šavova na glavi, nakon čega je prebačen u bolnicu.

Važno je izdvojiti i momenat iz 30. minute kada je fudbaler Bešiktaša Pepe zaradio direktan crveni karton zbog grubog starta nad protivničkim fudbalerom.

U prvom meču koji se igrao na stadionu Bešiktaša bilo je 2:2.

Konačnu odluku o izhodu meča donijet će Fudbalski savez Turske.

U drugom polufinalnom duelu Akhisar Genclik Spor je gostujućom pobjedom od 2:0 eliminisao Galatasaray i plasirao se u finale. U prvom meču je bilo 2:1 za Galatasaray.