спорт

Фудбал: ПАОК по третпат шампион на Грција

Фудбал: ПАОК по третпат шампион на Грција

- Солунскиот фудбалски клуб ПАОК е новиот шампион во грчката Супер лига

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
 Започна 55. Претседателска велосипедска трка
16.04.2019

Започна 55. Претседателска велосипедска трка

На првиот ден од трката, што ќе се одржи по третпат во календарот на Светската турнеја, велосипедистите ќе возат на 156,7-километарската етапа помеѓу Истанбул и Текирдаг

УЕФА: Реванш-средби од четвртфиналето во Лигата на шампиони
15.04.2019

УЕФА: Реванш-средби од четвртфиналето во Лигата на шампиони

- На 16 (вторник) и 17 (среда) април се играат реванш-средбите од четвртфиналето во фудбалската УЕФА Лига на шампиони

Тадиќ: „Не знам дали ќе останам во Ајакс“
15.04.2019

Тадиќ: „Не знам дали ќе останам во Ајакс“

- „Во Лигата на шампиони имаме шанси против Јувентус во Торино“, рече Душан Тадиќ, репрезентативецот на Србија, кој не е сигурен дали и следната сезона ќе остане во редовите на Ајакс од Амстердам

Солскер: „Ливерпул и Манчестер Сити се предалеку од нас“
15.04.2019

Солскер: „Ливерпул и Манчестер Сити се предалеку од нас“

Оле Гунар Солскер, менаџерот на Манчестер Јунајтед, смета дека неговата екипа е далеку полоша од градскиот ривал Сити и Ливерпул

НБА: Бакс го совлада Пистонс со 35 поени разлика
15.04.2019

НБА: Бакс го совлада Пистонс со 35 поени разлика

- Во првото коло од плејоф-натпреварите во Источната конференција, Милвоки Бакс извојува убедлива победа над Детроит Пистонс од 121 : 86 и поведе со 1 : 0 во меѓусебните дуели